Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Меј: Договорот за Брегзит е 95 отсто готов, но граѓаните се премислуваат


Во Бања Лука за денеска е најавен протестен собир на новинари, затоа што поминаа два месеци а се ...


Хрватската полиција пронајде 156 килограми марихуана во морето во близина на градот Оребич и кај ...


Под засилени мерки за безбедност, денеска во Њујорк почнува судскиот процес против Мексиканецот Х...


Голема група мигранти од Централна Америка која патува низ Мексико кон САД, пристигна во Мексико ...


Во големото невреме што го зафати италијанскиот остров Сисилија, загинаа 12 луѓе. Сега, вкупниот ...


Најмалку 17 лица загинаа во невремето што оваа недела ја погоди Италија, а во поплавата кај Палер...


Претседателот на Украина Петро Порошенко и цариградскиот патријарх Вартоломеј го потпишаа договор...


Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтер е регистриран денеска околу во 10 часот во Јонск...


Банална кавга помеѓу еден возач и патничка довела до пад на автобус во реката Јангце на југозапад...