Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Тројно убиство во Сплит, одмазда е мотивот


Најмалку девет лица погинале, а повеќе од 1.000 летови се откажани, стотици илјади лица останаа б...


Украинскиот премиер Олексеј Гончарук денеска изјави дека Украина ќе плати отштета од по 200.000 г...


Иранскиот претседател Хасан Рохани и се извинил на Украина за соборениот украински патнички авион...


Ситуацијата со пожарите во Австралија не се менува ни денеска, а на југоистокот од континентот дв...


САД ќе бараат отштета од Ирак заради повлекувањето на војниците од нивната територија, изјави аме...


Вулканот на јапонскиот остров Кучиноерабу се активира, соопшти Метеоролошката агенција на Јапониј...


Командантот на иранската Револуционерна гарда, генерал Амир Али Хаџизаде изјави денеска дека него...


Канадскиот премиер Џастин Трудо порача дека очекува целосна соработка од иранските власти во истр...


Иранскиот претседател Хасан Рохани и министерот за надворешни работи Џавад Зариф признаа дека ира...