Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

ФБИ: Бројот на убиства во САД зголемен за 30 отсто во 2020 година


Американскиот претседател Џо Бајден денеска ја прими третата доза од вакцината против Ковид-19, с...


Едно лице го загуби животот, а деветмина се повредени во силниот земјотрес од 5,8 степени на грчк...


Во САД до денеска се дадени 390,1 милиони дози вакцини против Ковид-19, додека низ земјата се дис...


Германската социјалдемократска партија (СДП) победи на изборите во Бундестагот, пред конзервативн...


Германија гласа за нови членови на бундестагот.П овеќе од 60 милиони германци ќе го избират иднио...


Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел синоќа повика на деескалација на тензиите меѓу Косо...


Четворица Палестинци загинаа денеска во израелски воени напади на Западниот Брег, јави палестинск...


Околу 60,4 милиони Германци денеска го избираат идниот состав на парламентот и индиректно идниот ...


Околу 60,4 милиони Германци утре ќе имаат можност да одлучат за идниот состав на парламентот и ин...