Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

СЗО: Вакцината сама по себе нема да ја запре пандемијата


Во Велика Британија почна трето големо тестирање на вакцина против ковид-19, развиена од белгиска...


Во Црна Гора од синоќа стапија на сила поостри мерки против пандемијата.

Претседателот на...


Земјотрес со јачина од 6,1 степен според Рихтеровата скала ја погоди областа Минданао на Филипини...


Британскиот премиер Борис Џонсон е во самоизолација по контакт со лице кое имало позитивен тест з...


Медицинските трошоци на германските пациенти кои биле хоспитализирани со Ковид-19 се зголемиле во...


„Џенерал моторс“ викендов повлече 68.687 електро автомобили Шевролет Болт (Chevrolet ...


Ракетата „Фалкон-9“ и сондата „Кру Драгон“ со тројца американски и еден ј...


Кога состојбата во Словенија се подобри, а бројот на заразени скоро и да не постоеше, настана&nbs...


Едно лице е прободено со нож, a најмалку двајца полицајци се повредени на синоќешните протести во...