Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Нимиц за Дојче веле: Потпишувањето на Преспанскиот договор е врв на мојата ...


Најмалку три лица загинаа, а повеќемина други се повредени,  при налет на силно торнадо во г...


Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, за телевизијата Си-Ен-Ен, изјави дека губи...


Новите министри во преодната Влада на Австрија денеска дадоа заклетва, а ...


Иран нема интерес да дојде до ескалација во односите со САД, но ако се случи тоа, јасно е дека ќе...


Премиерите на Бугарија и на Грција, Бојко Борисов и Алексис Ципрас во Кирково во реонот на јужнио...


Протестот на студентите пред Министертвото за образование во Тирана мина тензично, со кршење проз...


Најмалку 12 лица загинаа денеска при експлозија на автомобил бомба крај безбедносен пункт во сома...


Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ги повика пратениците, политичките партии и целата нациј...


Рускиот претседател Владимир Путин синоќа телефонски  разговарал со германската канцеларка А...