Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Првиот човек на СЗО во Кина, ЕУ делегација го координира извлекувањето на е...


Втор напад за само седум дена врз американската амбасада во Багдад. Врз објектот се истрелани пет...


Во близина на хрватскиот остров Зларин, во Јадранското Море се урна воен хеликоптер, соопшти хрва...


Патнички авион во кој имало повеќе од 80 лица се урнал и запалил во Авганистан, во подрачје што е...


Две експериментални вакцини за новиот коронавирус, кои ги развиваат научници во рускиот Државен и...


Најмалку 80 лица починаа од коронавирусот, а само во Кина се заразени 2.744 лица.

Вирусот...


Во земјотресот, со јачина од 6,8 степени што го зафати источниот дел на Турција, 34 лица загинаа ...


Дводневните обилни врнежи од дожд во југоисточен Бразил предизвикаа поплави и лизгање на земјиште...


Во Хрватска пристигна автобус со кинески туристи од градот Вухан, епицентарот на епидемијата на к...


Бројот на загинати во големиот земјотрес што ја погоди источна Турција во петокот навечер се згол...