Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт

СЕ ОДЛОЖУВААТ СПОРТСКИ НАТПРЕВАРИ – КОШАРКА, РАКОМЕТ И ФУДБАЛ ВО МАКЕДОНИЈА...


Натпреварувачката комисија во рамки на Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука за прек...


Кошаркарската федерација на Северна Македонија донесе одлука да бидат прекинати сите натпревари ш...


Трката за Големата награда на Аргентина во Мото ГП е преместена од април во ноември, а со трката ...


Поради прогласената пандемија од коронавирус, откажани се последните три трки од Светскиот куп во...


Фудбалерот на Јувентус, Даниеле Ругани е позитивен на коронавирус, по што во таборот на италијанс...


НБА лигата и официјално ја прекина сезоната 2019/20, откако играчот на Јута, Руди Гобер беше пози...


Ливерпул не го одбрани трофејот во Лигата на шампионите, откако вечерва во осминафиналето е елими...


Дефанзивецот на Јувентус, Даниеле Ругани е заразен од коронавирус, клубот го потврди тоа и соопшт...


Фудбалската федерација на Македонија официјално со допис до УЕФА побара одложување на натпреварот...