Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт

Одложено е ЕП 2020 за следната година


Данецот Мадс Ленсах Ларсен е првиот професионален ракометар со дијагностициран Ковид-19. Олимписк...


Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) Томас Бах денеска ќе одржи конференциски с...


УЕФА е подготвена да го премести Еуро 2020 поради пандемијата на коронавирус. Сепак, Европската ф...


Откако тројца играчи и уште два члена на персоналот на фудбалскиот клуб Валенсија излегоа позитив...


Поранешниот напаѓач на Англија, Алан Ширер, го коментираше суспендирањето на Премиер лигата порад...


Сопственици и лидери на клубовите во НБА лигата веруваат дека во најдобар случај, сезоната ќе про...


Покрај прашалниците околу завршувањето на индивидуалните фудбалски првенства во различните држави...


Првиот случај на инфициран играч со коронавирус во Ла Лига е потврден денес. Ова е дефанзивецот н...


Центарот за Детроит Пистонс Кристијан Вуд е тестиран позитивен за коронавирус, се вели во извешта...