Спорт

Еклстоун: Верстапен лесно ќе ја освои титулата

Поранешниот шеф на Формула 1, Берни Еклстоун, смета дека Ферари веќе ги загубиле шансите за титулата и дека Макс Верстапен лесно ќе стане двократен шампион на ...

Зидан: Еден ден ќе го водам ПСЖ

Тренерот на Интер, Зинедин Зидан верува дека еден ден ќе го води Пари Сен-Жермен. – Никогаш не вели никогаш. Особено кога сте тренер. Кога бев играч, имав избор ...

Чалханоглу: Интер е многу посилен од Милан

Фудбалерот од средниот ред на Интер, Хакан Чалханоглу, кој настапуваше за Милан, го сподели своето мислење за двата милански клуба. – Интер е многу посилен од ...

ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Се исполнија најавите од пред неколку дена, дека македонскиот ракометен првак Вардар ќе остане без место во Лигата на шампионите поради неисполнети финансиски ...

Шпанија се откажа од кандидатурата за домаќин на Зимските олимписки игри во 2030 година

Националниот олимписки комитет на Шпанија одби да поднесе кандидатура за домаќин на Зимските олимписки игри во 2030 година. Првично се разгледуваше опцијата за ...

Верстапен по победата на канадското ГП: Побрзи сме на право оваа сезона и тоа помага

Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен ја коментираше победата на трката од Формула 1 шампионатот возена синоќа за Големата награда на Канада. Возачот на Ферари, ...

Манчестер сити одби да го продаде Стерлинг на Челзи за 25 милиони евра

Управата на англискиот фудбалски шампион Манчестер сити одби да го продаде напаѓачот Рахим Стерлинг на Челзи. Според новинарот Фабрицио Романо, Сити не бил ...

Донарума: Многу луѓе мислат дека е лесно да се освои Лига 1, но апсолутно не е така

Голманот на Пари Сен-Жермен, Џанлуиџи Донарума, смета дека не е така лесно да се стане француски шампион. – Многу луѓе мислат дека е лесно да се освои Лига 1. Но, ...

Циндриќ по освојувањето на ЛШ: Испишавме историја

Хрватскиот ракометар Лука Циндриќ кој со Вардар ја освои Лигата на шампионите, вчеравечер уште еднаш стигна до европскиот трон, овој пат со Барселона. Каталонците ...

НБА: Голден Стејт ја освои шампионската титула, Кари најкорисен играч во финалето

Кошаркарите на Голден Стејт го совладаа синоќа Бостон на гостински терен со 103-90 и со триумф од 4-2 во финалната серија освоија нова шампионска титула во НБА лигата, ...