Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт

Лампард: Ни фалеше само малку среќа


Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по поразот од Челси во Суперкупот на УЕФА, изјави дека тимот м...


Машката кадетска репрезентација на Македонија вечерва доживеа пораз од Португалија, 29:25 (15:12)...


Ливерпул го освои четвртиот европски Суперкуп во својата историја, откако победи со 5:4 (2: 2 во ...


Кадетската репрезентација на Македонија од денеска до недела ќе настапи на Националниот куп во Вр...


Американската тенисерка Серена Вилијамс се повлече од турнирот во Синсинати. Во првото коло, ноќе...


Пет кошаркарки од КК Крива Паланка синоќа отпатуваа со македонската репрезентација за девојчиња р...


Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека Френк Лампард може добро да ја врши тренерската функ...


Играчот од средниот ред на Спартак Москва, Андре Шурле призна дека пред да се пресели во рускиот ...


Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа реваншите од третата квалификациска рунда по ко...