Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт

Милевски го избра тимот со кој ќе и се спротивстави на Португалија


Русинот со македонски пасош, Владимир Егоров се закити со златен медал на Европското првенство во...


За разлика од некои  од повластените функционери и јавни личности, најгоемиот број на навива...


Елиф Елмас против Кристијано Роналдо. Можно ли е македонскиот дијамант да го засени најдобриот св...


Порто обоен во црвено - жолто, надежите и очекувањата на највисоко ниво. Само 90 минути ја делата...


Тренерот на македонскиот ракометен првак Вардар, Давид Дејвис, на Веспрем ја препушти улогата на ...


Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски најавува максимална борбеност против Порт...


Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Роберто Манчини уште еднаш зборуваше за сво...


„Победата над Италија за мене е големо изненадување, но Италија иако е актуелен европски ша...


„Овие момци се веќе национални херои, елиминираа европски првак. Сметам дека веќе направија...