Спорт

Едвардс: Тренерот ми рече да бидам агресивен, иако ме удвојуваа

Кошаркарите на Минесота Тимбервулвс веќе се гледаа во финалето на Западната конференција од НБА плеј-офот кога двапати го совладаа Денвер како гости. А потоа, ...

Јокиќ: Не победија, нè уништија и мораме да научиме од ова

Кошаркарите на Денвер Нагетс го доживеаја најтешкиот пораз во историјата на франшизата кога е во прашање НБА плеј-офот. Минесота Тимбервулвс го совлада тимот на ...

Отворено првенство во шах: Панчевски со нова победа, Лазов ремизираше во дербито на врвот

Во 6. коло на Отвореното првенство на Македонија во шах на првата табла, ИМ Тони Лазов (2358) ги имаше црните фигури во дуелот со водечкиот ИМ Емил Ристески (2365), но оваа ...

Ѓоковиќ: Никогаш нема да кажам кој е најдобар тенисер во историјата

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ призна дека од почит кон сите шампиони не сака да го именува играчот што го смета за најголем во историјата. Триесет и ...

Ѓоковиќ без последици откако беше удрен со шише во главата

Новак Ѓоковиќ беше на лекарски прегледи во Белград по ударот во глава на турнирот во Рим. Според изворот на „Република“, нема опасност по здравјето на ...

Њујорк и Денвер на чекор до полуфинале во НБА плејофот

Една победа ги дели екипите на Њујорк никс и Денвер нагетс од пласман во полуфиналето на плејофот во НБА-лигата. Ова е епилогот по двата ноќешни натпревара на кои ...

Емери: Ни се оствари сонот да обезбедиме учество во Лигата на шампионите

Тренерот на Астон вила, Унаи Емери, ги сподели своите впечатоци од пласманот на тимот во Лигата на шампионите.  „Лавовите“ ќе играат во главниот европски ...

Винисиус: Јас сум голем обожавател на талентот на Белингем

Фудбалерот на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор зборуваше за неговиот однос со соиграчот Џуд Белингем. - Јас сум голем обожавател на талентот на Белингем. Направив се ...

Винисиус: Јас сум голем обожавател на талентот на Белингем

Фудбалерот на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор зборуваше за неговиот однос со соиграчот Џуд Белингем. - Јас сум голем обожавател на талентот на Белингем. Направив се ...

Манчестер сити го победи Тотенхем и дојде на чекор до трофејот во Премиер лигата

Манчестер сити синоќа на гостински терен го совлада Тотенхем со 2:0 во одложениот натпревар од 34. коло на Премиер лигата. Двоен стрелец беше Ерлинг Халанд. ...