Спорт

Челзи понуди 120 милиони евра за Осимен

Премиерлигашот Челзи е подготвен на крајот на сезоната да му понуди на Наполи 120 милиони за нигерискиот напаѓач Виктор Осимен, објави денеска британскиот весник ...

Познати групите за квалификациите за пласман на кошаркарскиот турнир на Олимпијадата 2024

Четири квалификациски турнири за Олимписките игри ќе се одржат од 2 до 7 јули, а само победниците на тие турнири ќе добијат настап во Париз од 24 јули до 9 август ...

Два високи пласмани за Македонски каратисти од Светската карате лига во Португалија

Викторија Јовановска го освои петтото место на Карате 1 Серија А во Матосинхос, Португалија, откако во борбата за бронзата зауби со резултат 4-7 од - Анквуд Олаја ...

Ивановски повторно со личен најдобар ранг на АТП-листата

Македонскиот тенисер Калин Ивановски и третпат во својата кариера се наоѓа на 305. место на АТП листата што воедно е и негов најдобар ранг во кариерата. Тој ваквиот ...

Инзаги за ремито со Јувентус: Знаевме дека противникот ќе чека и ќе се брани многу длабоко

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги ги искажаа своите впечатоци по дербито со Јувентус во 13. коло на италијанското фудбалско првенство. Натпреварот се одигра синоќа ...

Елмас: Благодарност до Осимен за асистенцијата, Мацари не сплоти

Македонскиот фудбалер Елиф Елмас донесе победа за Наполи на натпреварот со Аталанта одигран вчеравечер во Бергамо. Елмас кој во игра влезе во 63. минута, го ...

Гвардиола имаше конфликт со Нуњез по дербито на колото во Премиер лигата

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола влезе во конфликт со напаѓачот на Ливерпул Дарвин Нуњез по вчерашниот дуел во 13. коло од Премиер лигата. По последниот ...

Евролига: Реал Мадрид убедлив во победата против Алба Берлин

Реал Мадрид беше убедлив во победата против Алба Берлин со 99:75, по што „кралскиот клуб“ продолжува да води на табелата на Евролигата со максимален учинок од ...

Балотели направи сообраќајка и одби алкотест

Марио Балотели предизвикал голем инцидент во Бреша, каде засега од непознати причини удрил во бетонски стол со својот луксузен автомобил.   Видео снимките ...

Ѓоковиќ ја однесе Србија во полуфиналето од Дејвис Купот

Новак Ѓоковиќ лесно со 2-0 го победи Британецот Камерон Нори и го завери пласманот на Србија меѓу четирите најдобри во Дејвис Купот. Србија со 2-0 ја совлада Велика ...