Спорт

Винисиус: Јас сум голем обожавател на талентот на Белингем

Фудбалерот на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор зборуваше за неговиот однос со соиграчот Џуд Белингем. - Јас сум голем обожавател на талентот на Белингем. Направив се ...

Винисиус: Јас сум голем обожавател на талентот на Белингем

Фудбалерот на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор зборуваше за неговиот однос со соиграчот Џуд Белингем. - Јас сум голем обожавател на талентот на Белингем. Направив се ...

Манчестер сити го победи Тотенхем и дојде на чекор до трофејот во Премиер лигата

Манчестер сити синоќа на гостински терен го совлада Тотенхем со 2:0 во одложениот натпревар од 34. коло на Премиер лигата. Двоен стрелец беше Ерлинг Халанд. ...

Оклахома израмни во серијата со Далас, Дончиќ постигна трипл-дабл

Оклахома утрово го совлада Далас со 100:96 во четвртиот натпревар од второто коло на плејофот во НБА лигата. Резултатот во серијата стана израмнет – ...

Мбапе објави емотивен пост по добивањето на титулата најдобар играч во Лига 1

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе објави емотивна објава на социјалните мрежи по добивањето на титулата најдобар играч во Лига 1. Во неа тој им се заблагодари на ...

Две први места за македонските пингпонгари на Конект Балканската лига

Македонските претставници освоија две први места на турнирот Конект Балканска лига одржан изминатиот викенд во Приштина.  Моника Стајковска и Кристијан ...

Денвер ја победи Минесота и изедначи во серијата во НБА плејофот

Денвер нагетс ноќеска ја победи Минесота тимбервулвс на гостински терен во четвртиот натпревар од второто коло на НБА плејофот со резултат 115:107. Најефикасен ...

Македонските ракометари изборија учество на Светското првенство 2025

Македонската ракометна репрезентација вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје ги совлада Фарски Острови со 34:26 и се пласираа на Светското првенство ...

Надал: Не сум 100 отсто сигурен дека ова е мојот последен турнир во Рим

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал одговори на прашањето дали неговиот настап на турнирот од серијата Мастерс во Рим е последен во неговата кариера во италијанската ...

Пиоли: Интер оваа година беше посилен од сите, не само Милан

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли го сподели своето мислење за шампионатот на Интер во Серија А оваа сезона. - Ниту еден тим не успеа да го одржи нивото на Интер. ...