Спорт

300 учесници од 6 земји на 4. Стопанска Триоги триатлон утре во Скопје

Четвртиот градски триатлон - спринт дистанца Стопанска Триоги триатлин 2024 ќе започне утре во 8.15 часот со првата категорија на базенот „Борис Трајковски“. ...

Индијана го совлада Њујорк и обезбеди „мајсторка“ во НБА лигата

Кошаркарите на Индијана пејсерс обезбедија мајсторка во полуфиналната серија од плеј-офот во Источната конференција во НБА лигата откако синоќа на домашен терен ...

Мбапе ќе потпише 5-годишен договор со Реал и ќе зема 15 милиони евра годишно плата

Напаѓачот Килијан Мбапе се согласил на значително намалување на платата при неговото преселување од ПСЖ во Реал Мадрид, тврди Скај Спортс. Се очекува 25-годишниот ...

Баерн ќе се обиде да го привлече Бруно Фернандеш доколку Тухел остане

Баерн Минхен е заинтересиран за играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш, тврди „Билд“. На тренерот на баварците, Томас Тухел му се ...

Чави: Следната сезона ќе бидеме посилни

Тренерот на Барселона, Чави Ернандез по победата над Алмерија (2:0). ги коментираше информациите дека дел од раководството на клубот инсистира на негов отказ по ...

Едвардс: Тренерот ми рече да бидам агресивен, иако ме удвојуваа

Кошаркарите на Минесота Тимбервулвс веќе се гледаа во финалето на Западната конференција од НБА плеј-офот кога двапати го совладаа Денвер како гости. А потоа, ...

Јокиќ: Не победија, нè уништија и мораме да научиме од ова

Кошаркарите на Денвер Нагетс го доживеаја најтешкиот пораз во историјата на франшизата кога е во прашање НБА плеј-офот. Минесота Тимбервулвс го совлада тимот на ...

Отворено првенство во шах: Панчевски со нова победа, Лазов ремизираше во дербито на врвот

Во 6. коло на Отвореното првенство на Македонија во шах на првата табла, ИМ Тони Лазов (2358) ги имаше црните фигури во дуелот со водечкиот ИМ Емил Ристески (2365), но оваа ...

Ѓоковиќ: Никогаш нема да кажам кој е најдобар тенисер во историјата

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ призна дека од почит кон сите шампиони не сака да го именува играчот што го смета за најголем во историјата. Триесет и ...

Ѓоковиќ без последици откако беше удрен со шише во главата

Новак Ѓоковиќ беше на лекарски прегледи во Белград по ударот во глава на турнирот во Рим. Според изворот на „Република“, нема опасност по здравјето на ...