Македонија Македонија Свет Македонија Економија Македонија Македонија Македонија Македонија Спорт

Ударни вести

Tinex воведе неколку новитети и го прошири системот за достава


Гласање за градоначалници на вториот круг од Локалните избори ќе има во 44 општини на 2481 избирачко место, вклучувајќи го и Гр...


Две третини од средствата за комуникација се невербални, а изразите на нашите лица се...


Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од нап...


Над 20.000 мејлови со забелешки се пристигнати до Генералниот секретаријат на Владата од граѓани кои ги исполнуваат условите за...


Младите на возраст од 15 до 29 години од 1 јули годинава ќе можат да ја користат Европската младинска картичка, со која добиваа...


Без усвоени решенија и препораки заврши 15. состанок  на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и...


Добивме уште една добра вест од УНИЦЕФ попладнево. На 14 месецов ќе стигне втората пратка вакцини што ги обезбедивме преку КОВА...


Попладнево пристигнаа нови 11.700 дози од вакцината на производителот ,,Фајзер" од кои 7020 се преку директни преговори со прои...


Техничкиот директор на Милан, Паоло Малдини сака да ја донесе на „Сан Сиро“ ѕвездата на Лацио, Чиро Имобиле.

<...