Македонија Економија Македонија Економија Македонија Македонија Македонија Македонија Економија Македонија

Ударни вести

Филипче: Пет нови пациенти позитивни на коронавирусот


Само овој понеделник 17-ти август HAPPY HOURS акција во Нептун со големи попусти и подароци на секој час! Посетете ги Нептун пр...


Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција ќе информира за реализацијата на мерките од КОВИД- 19 прог...


Бројот на новозаболени од Ковид-19 во државата е во благо опаѓање. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани нови 62 случаја,...


На Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје денеска и утре ќе се спроведува пријавување за упис во прва година...


Почитувани потрошувачи и вработени,

Искрено се извинуваме и жалиме за стресот кој го претрпевте поради медиумските обја...


Пријавувањето за упис во прва година на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје ќе се спроведе в понеделник и...


Од утре до 15 декември годинава 117.122 граѓани ќе може да ги користат ваучерите за одмор во домашните туристички капацитети шт...


СДСМ со поддршка на дел од останатите пратеници го поднесе барањето за свикување седница. На иницијативата се потпишани 30тина ...