Македонија Македонија Македонија Економија Македонија Економија Македонија Култура Македонија Македонија

Ударни вести

Филипче: Сите граѓани над 40 години од Скопје кои се пријавија до крајот на...


Јавниот превоз од утре, сабота (25 април) од 15 часот до понеделник (27 април) до 5 часот, нема да функционира. Ваквиот режим е...


Банката го најави 5тото издание на ревијалната трка #ВозиПравоВозиЗдраво со која Стопанска банка промовира чисти форми на транс...


„„Само ако имаме нешто за сеќавање, само тогаш знаеме колку време сме биле заедно и колку време сме живееле и зошто...


Министерството за економија во текот на денешниот ден ја замени  фотографијата која е употребена на платформата „Дом...


Овие празници Европа и Сковин ти даваат причина повеќе да подаруваш!

Oд денес започнува голема наградна игра во која си...


Министерството за образование и наука викендов го објави Конк...


Согласно препораките на Владата за спречување на ширењето на КОВИД-19, Музејот на македонската борба за самостојност денеска со...


Дигитализацијата на услугите е една од примарните процеси во Нептун Македонија, компанијата која континуирано на иновативен нач...


Првата трансплантација на срце што беше изведена ноќеска на Клиниката за државна кардиорирургија е успешна, објави на фејсбук м...