Економија Македонија Македонија Македонија Свет Македонија Култура Авто-мото трки Македонија Свет

Ударни вести

Со Нова Груп Дом Дооел до поголема хигиена и подобрено здравjе


Денеска пристигнаа нови 10.530 дози од вакцината на производителот „Фајзер” од кои 5850 се преку директни преговори...


Започна оскаровската еуфорија. Нашата екипа веќе се претстави пред новинарите од целиот свет, пред официјалното излегување на ц...


На вакциналниот пункт во Куманово утрово ја примив втората доза од вакцината на “Синофарм”, напиша министерот за вн...


Канскиот филмски фестивал е одложен и наместо во мај ќе се одржи кон крајот на јуни, соопштија вечерва организаторите.

Продолжи со читање

Сите заинтересирани кандидати за реонски попишувачи можат да се пријават на онлајн апликацијата достапна на www.stat.gov.mk и p...


Електронската книга „Антологија на млади поети од Северна Македонија“ (https://www.kobo.com/gr/en/ebook/anthology-o...


Двете лица кои имаат позитивен тест на коронавирус пред почетокот на трките во Бахреин се вработени во тимот на Астон Мартин, о...


Пратениците Мухамед Зекири и Сања Лукаревска од СДСМ и Бајрам Кадрија од ДУИ поднесоа оставки во Собранието. Оставките доаѓаат ...


Албанскиот премиер Еди Рама итно е префрлен во болница во Берлин поради проблеми со срцето, објавија албанските и косовските ме...