Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија

БГНЕС ја објави адресата на која „живеат“ македонците со бугарски пасоши


Раздвижено е пред штипската Клиничка болница. Иако короната се уште тропа на врата, отворени се с...


Британски сој на ковид 19 е утврден и кај вториот од сопружниците од Битола кои  по одморот ...


Пристигна договорот од компанијата Фајзер-Бионтек за купување на  800.280 дози на вакцини. И...


Во последните 24 часа се направени 3.323 тестирања, а регистрирани се 721 нови случаи на ковид-19...


Водата која велешани ја пијат е чиста, но потребна е изградба на пречистителна станица на акумула...


„Во ДУИ лидерството е во раце на Ахмети, а во однос на останатите чинители на коалицијата ќ...


Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари тестира...


„Да повикаме на индивидуалната свест, не е престиж сега ако одите во Занзибар и Копаоник на...


„Новите соеви на вирусот ги пореметија очекувањата дека до лето вирусот ќе го снема. Треба ...