Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија

Целосната содржина на Законот за употреба на јазиците испратена до Венеција...


Мерките и препораките за заштита од загадувањето што ги воведе завчера Владата, од утре престанув...


Македонија има направено добри чекори напред во унапредување на правата на лицата со попреченост,...


Нешто по 10.30 часот по локално време,  продолжи со работа Комисијата за надворешни работи и...


Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи во интервју за грчката новинска агенција...


„Десет дена Зоран Заев се крие и бега од распишување на предвремени парламентарни избори за...


Во Кривичниот суд денеска продолжува судењето за предметот „Титаник“, што се однесува...


Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и сам...


Од денес официјално почнува со работа нов мобилен оператор на македонскиот пазар - &...


Двојазичноста по втор пат оспорена пред Уставен суд. По иницијативата на професорот по уставно пр...