Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија

Царовска: Со системска поддршка обезбедуваме поквалитетен живот за лицата с...


Исклучителна е честа да бидеш поддржан од претставници на сите етнички заедници, од 31 политичка ...


„Траорно е единствено во ВМРО-ДПМНЕ поради големата поддршката што Пендаровски ја добива, М...


„Зоран Заев е очаен. Свесен е дека граѓаните му завртеа грб и дека се противат на антидржав...


Лажна вест е дека водата од изворот Рашче е загадена, соопштија од ЈП „Водовод и канализаци...


Запознавање со преблемите на земјоделците од Тетовско како и нивните сугестии и предлози но и про...


Дваесетгодишно момче им подлегна на повредите здобиени во оружен инцидент што се случил ноќеска н...


Министрите за надворешни работи на Република Северна Македонија и Грција Никола Димитров и Јоргос...


Претседателот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Ох...


Имаме меѓународен договор, не ми се допаѓа, но е ратификуван меѓународен договор и ќе го почитува...