Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија

Првпат Џафери седницата на Парламентот ја води на албански јазик


„Кога зборувам за внатре мислам на сите сведоци и докази, а за надвор од судницата првенств...


Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) најостро ја осуди реакцијата на турската амбасада в...


Со вкрстено испрашување од одбраната на „свиркачот“ Ѓорѓи Лазаревски, од МВР, во Крив...


По бугарската и Владата во Берлин даде согласност за прием на Македонија во НАТО и ќе се залага п...


Висината на снежната покривка утрово во седум часот изнесува 96 сантиметри во Попова Шапка, ...


Се подготвува менувањето на таблите со новото име на државата. Државните институции, граничните п...


Во Кривичниот суд денеска продолжува судењето за случувањата на 27 април 2017 година во Собраниет...


Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот за незаконско след...


Во Собранието на Република Македонија денеска ќе се одржи 82. седница на која пратениците ќе им п...