Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија

Пешак загина кај мостот „Гоце Делчев“ во Скопје


Најстудено утрово е во Берово со -17 степени и во Маврови Анови каде што се измерени -16. Во Крив...


Нови 2341 случај на коронавирусот се регстрирани во претходното деноноќие што е речиси 38 отсто о...


Во Парламентот денеска треба да се одржи седница на Буџетскиот совет на Собранието.

 ...


Собранието денеска треба да ја одржи 61-та седница, на чиј дневен ред, меѓу другото, е Предлог од...


Во организација на Министерството за надворешни работи, де...


Синоптичарите за денеска најавуваат студено утро, а преку ден сончево со мала до умерена облачнос...


Екс амбасадорот во Бугарија Марјан Ѓорчев во емисијата 24 анализа потенцираше дека Бугарија разви...


Поранешниот специјален преговарач со Софија Владимир Бучковски во емисијата 24 анализа изјави дек...


Поплавени земјоделски површини, патишта и куќи во тетовско Желино, известуваат од Центарот за упр...