Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија

Мицкоски до власта: Единствен начин да се спасите од мене е да не се разбуд...


По нецел месец од нарачката, утре пристигнуваат првите дози на  Спутник. Од Москва преку брз...


Аларамнта станува ситуацијата со ковид-19 во Гевелија. За десетина дена регистрирани се над 200 н...


Влада за национален спас . Заев фрла ракавица на опозициската ВМРО ДПМНЕ за соработка и голема вл...


Предава хармоника во средното музичко училиште „Тодор Скалоски“ во Струга, со полн фо...


Имавме средби со туристички, угостителски работници, и со туристички водичи во Охрид, и со здравс...


Здружението ЗУПМ – Музика Сега, ќе одржи прес конференција во вторник 09.03.2021 година во ...


Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани нови 31 пациенти поради комп...


Премиерот Зоран Заев во интервју за Слободен печат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ ѝ понуди заедно да ...


Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека веројатно во среда ќе почне вакцинациј...