Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија

Пратеничките Ременски и Александрова ќе копретседаваат со собраниското тело...


Со потсетување на Специјалниот јавен обвинител, Трајче Пеливанов, дека уште во септември 2016. го...


Илјада и единаесет граѓани од почетокот на годинава завршиле на инфективната клиника во Скопје от...


Гостивар в шок и неверување по трагедијата во која животот го загуби 17годишно девојче. Џејха Меџ...


Даночен инспектор од управата за јавни приходи заработи кривична пријава, бидејќи барал и земал п...


Осум нови лекари доби велешката болница. Со нивното вработување, се намалува недостигот на лекарс...


Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ и почесен претседател на партијата, Никола Груевски, се огласи на...


Со тешки телесни повреди се здобил еден велосипедист во една од вкупо 13 сообраќајки случени во т...


Тричасовната потрага по девојче кое синоќа паднало во водите на Вардар во Гостивар, заврши со тра...


Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери денеска ќе одржи координација со...