Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија

Професор по хармоника од Струга шест години не може да го регулира работнио...


Имавме средби со туристички, угостителски работници, и со туристички водичи во Охрид, и со здравс...


Здружението ЗУПМ – Музика Сега, ќе одржи прес конференција во вторник 09.03.2021 година во ...


Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани нови 31 пациенти поради комп...


Премиерот Зоран Заев во интервју за Слободен печат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ ѝ понуди заедно да ...


Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека веројатно во среда ќе почне вакцинациј...


Засега нема потреба од воведување нови мерки, но на почетокот од следната недела ќе се донесе и д...


Владата предводена од СДСМ има стабилно парламентарно мнозинство, што се покажа со гласањето дове...


Повеќе од јасно е дека владата на СДСМ и Зоран Заев  не работат ништо за доброто на граѓанит...


Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка- Отсек за потрага постапија п...