Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија

Влатко Ѓорчев ќе се кандидира за претседател на Македонија


Претседателот на македонскиот Парламент, Талат Џафери од крајот на месецов, по завршување на подг...


Општина Чашка нуди бесплатен простор и платени комуналии и огрев само да им дојде лекар во селата...


Неприфаќањето и нестапувањето во сила на Договорот од Преспа би можело да има длабоки па дури и о...


Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите, изјави денеска владиниот...


„Зоран Заев и Владата ќе кратат пензии. Владата по зголемувањето на даноците и зголемените ...


Во Кривичниот суд денеска ќе се одржи рочиште за предметот „Титаник 2“ на Специјалнот...


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места...


Претседателот на Собранието на Црна Гора, Иван Брајовиќ денеска ќе претстојува во посета на Макед...


Не ја исклучувам можноста да се кандидирам за претседател на државата, порача ...