Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија

Герберих: Северна Македонија треба да добие датум за преговори


Скоро истите прашања се уште се дебатираат на едно високо, дури и политичко ниво. За мене тоа е н...


Во вторник министрите за надворешни и европски работи на земјите членки на ЕУ ќе заседаваат во Лу...


Изборот на новото партиско раководство, како и заокружување на внатрепартиските промени се очекув...


Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а  попладне на места нестаб...


Владејачката СДСМ утре на Централен одбор во Охрид ќе одлучува за следните чекори на внатрешно по...


Бегалецот Никола Груевски, кој доби азил во Унгарија – се огласи на својот фејсбук профил о...


Турската амбасадорка во Северна Македонија Тулин Еркал Кара денеска ја посети Алипашината џамија ...


Семејството Лековиќ живее во Зелениково. „Црно на бело" на нивната адреса живеат седум фами...


„Македонија втора година со ред не добива датум за почеток на преговори за членство во ЕУ. ...