Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

Гарванлиев: мометално имам огромна одговорност да ја претставам Македонија ...


Наградите на „Остен биенале на цртеж – Скопје 2020“ синоќа беа официјално соопш...


Филхармонија вечер ќе одржи концерт насловен „Музиката и градот“ на кој праизведба ќе...


Екс тапанарот на групата „Леб и сол“, Драгољуб Ѓуричиќ починал денес во болницата &bd...


Романот „Скриени желби, немирни патувања“ од Владимир Јанковски, со тајно гласање и с...


Американската пејачка Бијонсе постави рекорд кај Греми наградите откако ја освои оваа престижна м...


Златни плакети за најдобра карикатура и афоризам им додели жирито на македонскиот карикатурист Ми...


Оставка сега. Вака побараа актерите од струмичкиот театар кои остануваат на ставот дека новоназна...


Операта „Кармен“, ремек делото на Жорж Бизе, ќе биде изведена вечер со почеток во 19 ...


Концертот насловен „Хипноза“ на оркестарот на Филхармонија, на кој како солистка ќе н...