Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

„Риголето“ во МОБ


Градското кино „Милениум“ вечер ќе биде домаќин на македонската премиера на филмот на...


Вчерва во Арехолошкиот музеј отворена е долгонајвуванта и екслузивна изложба на повеќе од 400 арт...


По скандалот во ресорот култура и одлуката да не се финасираат реномираните манифест...


Културно информативниот центар „Романса“ интензивно се подготвува за пре...


Почнува снимањето на македонскиот игран филм „Хомо“ на режисерот Игор Иванов, кое ќе ...


Mакедонската премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Т...


Брачниот пар Кирил и Билјана Ахтарови од Струмица се избрани за принц и принцеза на синоќешниот т...


Музичкото видео за песната „Горда“ (Proud)  на Тамара Тодевска. Главна ѕвезда на...


На одбележувањето на јубилејот од пет века постоење, Куманово ја доб...