Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

„Прослава“ – премиера на Драмски театар


„Есенските музички свечености“, кои презентираат класична музика и, главно, од камерн...


Во Македонската опера и балет денеска ќе биде прикажана балетската претстава „Клеопатра&ldq...


По пауза од 9 години, најзвучното име на македонската филмска сцена, Милчо Манчевски го снима сво...


По завршувањето на Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија“ во Скопје, продолж...


Телевизија 24 вчера ја промовираше 5 тата сезона на емисијата Отворено, која од оваа година ќе би...


 Вториот албум на Гоце Стевковски септет насловен „Homage to a dreamer“ ќе ...


Во кино „Фросина“ вечер од 21 часот ќе почне 17. Фестивал на европски филм „Син...


Виолинистката Наташа Диденко вечер ќе одржи соло концерт „Магична барокна вечер“ во К...


Со проекција на  „Часот на рисот“  снимен во 2013 година, вечер од 20 часот...