Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

Зоја Бузалковска со писмо до Заев даде оставка од советот за култура


Скандал во министерството за култура при распределбата на пари во за проекти од национален интере...


Студентите по актерска игра од четврта година на Факултетот за драмски уметности вечер ќе ја изве...


Во Младински културен центар вечер од 20 часот ќе биде отворена изложбата „Загрозен модерни...


 

Крушево од денеска до 10 февруари ќе биде домаќин на Фестивалот на отворено &bdquo...


Најголемиот независен арбитар за брендирање во светот – „Супербренд“, вечерва н...


Популарни музички теми – инструментални и вокални композиции од познати филмови ќе бидат на...


Вечерва почнува 69тото издание на музичкиот фестивал Сан Ремо. Годинава, фестивалот има три измен...


Македонскиот филм „Медена земја“ во режија на Љубомир Стефанов и Т...


 Со победа во три категории, македонскиот филм „Медена земја“ („Honeyland&...