Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

Министерот Адеми се предомисли и направи ревидирање на програмата за култур...


Културно информативниот центар „Романса“ интензивно се подготвува за пре...


Почнува снимањето на македонскиот игран филм „Хомо“ на режисерот Игор Иванов, кое ќе ...


Mакедонската премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Т...


Брачниот пар Кирил и Билјана Ахтарови од Струмица се избрани за принц и принцеза на синоќешниот т...


Музичкото видео за песната „Горда“ (Proud)  на Тамара Тодевска. Главна ѕвезда на...


На одбележувањето на јубилејот од пет века постоење, Куманово ја доб...


Со изложбата на детски маски што ќе биде отворена денеска напладне во Центарот за култура „...


Друштвото на писателите на Македонија денеска напладне ќе одржи  комеморација за писателот и...