Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

Унгарскиот бенд Сондорго и Џамбо Агушеви оркестарот вечер на „Оффест“


Стартува култниот „Офф фест“. На годинешнот...


Со откривањето на муралите на Марко Вујсиќ, вечерва почнува фестивалот Сигнал. Организатор е една...


Во недела Скопје и Македонија ја пречекуваат светската музичка легенда Стинг к...


Документарниот „Медена земја“ доби награда за најдобар филм (Best International Film ...


Во „Кино Култура“ вечер ќе почне осмиот „Скопје Креатива 2019“ –&nb...


Директорот на „Офф-фест“ Оливер Белопета ја презентираше програмата за годинешното 18...


Катрин Финч од Велс која ја сметаат за кралица на харфата и најдобра харфистка на сериозната музи...


На претпоследниот програмски настан од годинашните Мајски оперски вечери, во Националната опера и...


Документарниот филм „Граѓанин Европа“ во режија на Ангелики Аристомонопулу и Андреас ...