Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

Почнува 40. „Скопско лето“


Јубилејното 40. „Скопско лето“ официјално ќе биде отворено на 21 јуни со гала оперски...


Со настап на шест хорови вечер во 19:30 часот во Центарот за култура „Иљо Антески Смок&ldqu...


Светски познатиот кавер бенд кој доаѓа од Њујорк – „Brass against" ќе го одржи својот...


Богата фестивалска прогама нуди и денешниот четврти ден на 54. Македонски театарски фестивал &bdq...


Требаше да поминат триесетина години и уште толку изданија на Рациновите средби, а јавноста да ја...


Со доделување на наградите за животно дело и со првата претстава во конкуренцијата, „Макбет...


Со полноќен диџеј-сет на Деди Џи од „Масив атак“ во  клубот „Епицентар&ldq...


Велес пулсира со стиховите на Рацин. Со меѓународен поетски митинг на к...


Во рамки на Меѓународниот франкофонски фестивал „Солеј“ во Созопол, в...