Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

Роденденски концерт на Филхармонијата со кинеската пијанистка Зи Зи


Во Народниот театар „Антон Панов“ од Струмица денеска премиерно ќе биде изведена клас...


Друштвото за македонско-полско пријателство и соработка „Висла“, огранок во Битола, и...


Со изложбата „Скопје – одново“ вечерва во 20 часот се отвора во музејот на совр...


Во Музејот на современата уметност – Скопје (МСУ), вечер ќе биде отворена изложба со наслов...


Во светот постојат речиси 130 милиони објавени книги, за кои се потребни 60.000 години да бидат п...


Славниот холивудски продуцент Бранко Лустиг почина вчера во Загреб на 87 години. Лустиг е маркант...


Почитувани вљубеници во македонскиот фолклор, АКУД „Мирче Ацев“ - Скопје, со огромно ...


Националната галерија вечер во Мала станица ќе отвори изложба насловена „Мустаќлии“ в...


По повод Денот на ослободувањето на Скопје, „Вардар филм“ вечер од 18 часот во Киноте...