Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

Наградата „Ристо Шишков“ за најдобро актерско остварување за Звездана Ангел...


Со концерт на „Man in a Suit” во Дом на култура – Кавадарци, Диџеј Пере Мелов, ...


Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер е прогласен за „Изведувач на годината“ на вчерашнот...


Фестивалот на забавна музика „Макфест“ втора година по ред ќе биде на отворено, локац...


Синоќа заврши четвтроттото издание на Меѓународниот фестивал на светло и светлосна уметност &bdqu...


Охридскиот џез гитарист Владимир Четкар ја почнува својата мини турнеја во Соединетите Американск...


Кристијан Бергер, професор на Филмската академија во Виена, годинешен добитник на златна „К...


Актери од 10 театарски престави од земјава, но и од Бугарија, Србија и Хрватска ќе бидат во игра ...


По повод чествувањето на 30 години независна македонска држава, вечер во претседателскиот кабинет...


Во Скопје, започна со работа новиот независен алтернативен театар „Отпишани“. Отсега ...