Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

Емотивна и интимна изложба на фотографии на Влатко Деков во НЛБ Галерија


Музејот на град Скопје одбележува седумдесет години од основањето. Тој е формиран во 1949 година ...


Уметникот Виолета Чаповска е добитник на Гран-при наградата на 18-та биенална изложба „Зимс...


Добитниците на Оскар за најдобро филмско остварување во 2019-та во 24 категории ќе ги дознаеме ид...


Министерот за култура Хусни Исмаили во обраќањето на состанокот на Советот на министри за култура...


„Виолински класици“ е насловен вечерашниот концерт на Филхармонијата на кој солист ќе...


Трагично починатиот поранешен НБА-кошаркар Коби Брајант и Пауло Коељо работеле на заедничка книга...


Тери Џоунс, ѕвездата на „Монти Пајтон“ почина во 77. година во животот, јави Би Би Си...


Центарот за култура од Струмица го објави конкурсот за 21 Меѓународен фестивал на карикатура и аф...


Атиџе Муратова, главната хероина од македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе ...