Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

Марсел Калифе вечерва во Филхармонија


Вечерва во Драмскиот театар ќе се одржи монодрамата „Кармен“ по мотив од романот &ldq...


Исклучителниот мајстор на уд, композитор и вокалист Марсел Калифе од Либан, в четврток во 20 часо...


Голема обврска, мисија и чест е да се претставува Македонија во светот - вели истакнатиот македон...


Ваква е состојбата при обилни врнежи од дожд во Националната установа Центар за култура Антон Пан...


По 30 години, сликарски дела на уметникот Перица Георгиев кој веќе одамна живее и твори во Бугари...


Во Македонскиот народен театар вечерва и утре ќе се одржи претставата „Торонто експрес&ldqu...


„Си замина нашиот МАЕСТРО, тивко и нечујно, како што живееше во последните 25 години&hellip...


Во Крушево денеска ќе биде одбележан 41 роденден на нашата и балканска музичка ѕвезда Тоше Проеск...


Виенската филхармонија ги откажа концертите во Германија оваа недела поради зголемениот број случ...