Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

Почина Марина Туцаковиќ, најпознатиот балкански текстописец


Во Куршумли ан во Скопје вечера со почеток во 20:30 ќе се одржи најновото издание на „Блуз ...


Четириесет и второто издание на „Браќа Манаки“ треба да покаже дека фестивалот е жив,...


Во Куршумли ан, денеска и утре ќе се одржи јубилејното триесетто издание на фестивалот „Оро...


Во старото градско јадро на Старата скопска чаршија, од денеска до 17-ти септември ќе се одржи тр...


Во летното кино „Мирно лето“ (Кинотека), во рамки на „Скопје филм фестивал клас...


Во кафе-книжарницата „Буква“ вечер ќе се одржи промоција на постхумно објавената збир...


Актерката на МНТ, Звездана Ангеловска ја доби наградата за најдобро актерско остварување на ФКТ &...


Со концерт на „Man in a Suit” во Дом на култура – Кавадарци, Диџеј Пере Мелов, ...


Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер е прогласен за „Изведувач на годината“ на вчерашнот...