Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки

Ф1: Новиот болид на „Вилијамс“ во јавност на 5. март


Формула 1 тимот на Мекларен објави дека промоцијата на новиот болид ќе се одржи на 15 февруари во...


Спортскиот директор на Формула 1, Рос Браун ќе остане на функцијата. Браун потпиша нов договор со...


Извршниот директор на Формула 1 тимот Мерцедес, Тото Волф, постави нов рок за потпишување на дого...


Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон зборуваше за неговиот тренинг за време на вонсезоната. Хамилто...


Францускиот тим во Формула 1, Рено официјално го смени името и амблемот. Од денес нивното ново им...


Тимовите во Формула 1, раководството на тркачката серија и Меѓународната автомобилска федерација ...


Формула 1 болидите стануваат сè побрзи секоја година, а сезоната 2020 не е исклучок. &bdqu...


Британскиот возач во Формула 1 Ландо Норис (21) е позитивен на Ковид-19, соопшти денеска неговата...


Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен е претпазлив во проценката на шансите на тимот за титула во 20...