Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1 Формула 1

Хамилтон се пожали на проблеми со гумите


Фантастична, драматична и со контроверзен крај, така накратко би ја опишале трката за големата на...


Шарл Леклер е победник во квалификациите за ГН на Австрија, вториот возач на Ферари стигна до пол...


Луис Хамилтон и Шарл Леклер беа најбрзи на првиот и вториот петочен тренинг пред австриското Гран...


Формула 1 тимот на Мекларен ќе добие нов модернизиран воздушен тунел, објавија британските медиум...


Луис Хамилтон изјави дека пилотите не треба да биде обвинувани за здодевните Ф1 трки, бидејќи про...


Шести пат оваа година, четврти едноподруго, Луис Хамилтон се качи највисоко на подиумот. Друштво ...


Третпат во 2019-та Луис Хамилтон освои пол-позиција, овој пат пред тимскиот колега од Мерцедес, В...


Пилотот на Мерцедес, Валтери Ботас смета дека Ферари ќе создаде проблеми за неговиот тим на Голем...


Техничкиот советник во Ред Бул – д-р Хелмут Марко повторно ги разбранува духовите само неко...