Авто-мото трки

Традиционалното оф-роуд дводневно рели во Крива Паланка

Претстојниот викенд, 20 и 21 август, во Крива Паланка ќе се одржи атрактивното џип-рели низ Осоговските Планини, кое ќе опфати дводневна авантура на четири тркала низ ...

Перез оптимист дека може да стане шампион во Формула 1

Возачот на Ред Бул, Серхио Перез изјави дека е способен да го освои шампионатот во Формула 1. – Сигурно можам да станам светски шампион. Ако сè биде добро, ...

Ферстапен триумфираше на ГН на Франција

Актуелниот светски првак во формула 1, Холанѓанецот Макс Ферстапен (Ред Бул), победи на денешната трк а за Големата награда на Франција, пред возачите на Мекларен, ...

Леклер победи на aвстриското ГП

Возачот на Ферари, Шарл Леклерк победи на денешната трка од шампионатот во Формула 1 возена за Големата награда на Австрија.   Втор беше Макс Верстапен од Ред ...

Саjнц победи на Големата награда на Британија

 Возачот на Ферари, Карлос Сајнц победи на денешната трка од Формула 1 шампионатот возена на патеката „Силверстоун“ за Големата награда на Велика ...

Серхио Перез победи на трката за Големата награда на Монако

Возачот на Ред Бул, Серхио Перез победи на седмата трка од шампионатот во Формула 1, возена попладнево за Големата награда на Монако. Шпанецот од Ферари, Карлос ...

Ф1 во Монако: Пол-позицијата за Леклер

Возачот на Ферари, Шарл Леклер ќе ја почне утрешната трка од Светското првенство во Формула 1 во Монте Карло од челната позицијата, откако во денешните ...

Верстапен победи на ГН на Шпанија

Актуелниот светски првак во Формула 1, Холанѓанецот Макс Верстапен, победи на трката за Големата награда на Шпанија која денеска се возеше на патеката Каталуња во ...

Виктор Давидовски стана првиот македонски возач кој остварил победа на ТЦР Европа

Виктор Давидовски стана првиот македонски возач кој остварил победа на ТЦР Европа, откако самоуверено и без никаква грешка извозе од старт до цел на трката за ...

Том Коронел и Франко Џиролами освоија „еден-два“ победа за Ауди на третата трка од првенството на ТЦР Европа што се возеше во Франција.

Македонскиот пилот Виктор Давидовски кој стартуваше како десетти, го освои шестото место, со задоцнување од само шест секунди зад побединците, кои на пиедесталот ...