Авто-мото трки

Саjнц победи на Големата награда на Британија

 Возачот на Ферари, Карлос Сајнц победи на денешната трка од Формула 1 шампионатот возена на патеката „Силверстоун“ за Големата награда на Велика ...

Серхио Перез победи на трката за Големата награда на Монако

Возачот на Ред Бул, Серхио Перез победи на седмата трка од шампионатот во Формула 1, возена попладнево за Големата награда на Монако. Шпанецот од Ферари, Карлос ...

Ф1 во Монако: Пол-позицијата за Леклер

Возачот на Ферари, Шарл Леклер ќе ја почне утрешната трка од Светското првенство во Формула 1 во Монте Карло од челната позицијата, откако во денешните ...

Верстапен победи на ГН на Шпанија

Актуелниот светски првак во Формула 1, Холанѓанецот Макс Верстапен, победи на трката за Големата награда на Шпанија која денеска се возеше на патеката Каталуња во ...

Виктор Давидовски стана првиот македонски возач кој остварил победа на ТЦР Европа

Виктор Давидовски стана првиот македонски возач кој остварил победа на ТЦР Европа, откако самоуверено и без никаква грешка извозе од старт до цел на трката за ...

Том Коронел и Франко Џиролами освоија „еден-два“ победа за Ауди на третата трка од првенството на ТЦР Европа што се возеше во Франција.

Македонскиот пилот Виктор Давидовски кој стартуваше како десетти, го освои шестото место, со задоцнување од само шест секунди зад побединците, кои на пиедесталот ...

Ф1: Пол-позицијата за Леклер во Мајами

Водечкиот во генералниот пласман во Формула 1, Чарлс Леклер (Ферари), ќе стартува од пол – позицијата за Големата награда на Мајами, петтата трка во оваа сезона ...

Верстапен победи во Имола

Актуелниот светски првак во Формула 1, Холанѓанецот Макс Верстапен, триумфираше на Големата награда на Емилија Ромања, која во рамки на четвртата трка сезонава се ...

Леклер: Имаме префинет болид, Ферари е во добитна позиција

Возачот на Ферари, Шарл Леклер е задоволен од болидот и убеден дека тимот е подготвен за нови победи. – Момците во Маранело завршија одлична работа со ...

Победи на Владимир Тренески и Давид Малинковски на првите две трки од Twingo Cup

На стартот на новата сезона во Twingo Cup што е во организација на Аутомотив Груп и АКК Рено Спорт Скопје, викендов се возеа две трки на патеката Хунгароринг во Унгарија ...