Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки

Кубица ќе го замени Сироткин во тимот на Вилијамс


Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас има голема желба да победи на трк...


Шефот на „Либерти Медија“ Чејс Кери го посетил Рио де Жанеиро, за да ја истражи можн...

Себастијан Фетел изјави дека немало проблеми да го пушти Кими Раиконен пред себе за време на Гран...


И овој викенд Мерцедес слави титула, овој пат во конкуренција на конструктори. На трката за голем...


Патека базирана на постоечки патишта во близина на Ханој, ќе ја збогати понудата на Ф1 во 2020 го...


Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен во пресрет на неделната трка за Големата награда на Бразил оче...


Кими Раиконен верува дека построгите казни за големи инциденти во Ф1 ќе ги сопрат пилотите да пра...


Пилотот на Ред Бул, Даниел Рикиардо даде објаснување за неговите зборови по „Големата награ...


Даниел Рикардо ја освои пол-позицијата за Ф1-трката во Мексико, која ќе се вози утре во 20.10 мин...