Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки

Мото ГП: Откажана трката во Аргентина


Тајланѓанецот Алекс Албон следната сезона ќе се врати во Формула 1 како возач на екипата на Вилиј...


Четирикратниот светски шампион во Формула 1, Себастијан Фетел денеска изјави дека „сакал да...


Британскиот возач во Формула 1, Џорџ Расел го напушта тимот на Вилијамс на крајот од сезоната, от...


Холанѓанецот Макс Верстапен победи денеска на домашен терен во трката за Големата награда на Хола...


Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен покажа најбрзото време на квалификациите за Големата награда н...


Пилотот на Алфа Ромео, Кими Раиконен, е позитивен на коронавирус, објави прес -службата на Формул...


Вториот слободен тренинг на Големата награда на Холандија беше прекинат поради проблеми со моторо...


Поранешниот светски првак во формула 1, Финецот Кими Раиконен (41), синоќа преку социјалните мреж...


Директорот на Формула 1 Мајкл Маси, коментирајќи ги случувањата на вчерашната несекојдневна трка ...