Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки

Ферстапен најбрз на квалификациите во Абу Даби


Возачот на Хас, Мик Шумахер го сподели своето мислење за дебито во Формула 1. Синот на седумкратн...


Седумкратниот светски првак во Формула 1, Британецот Луис Хамилтон, се излечи од коронавирусот и ...


Мексиканецот Серхио Перез, кој вози за тимот на Рејсин Поинт победи на денешната трка за големата...


Возачот на Хас, Роман Грожан кој минатата недела се здоби со изгореници во несреќата во Бахреин к...


Денешната трка започна со Валтери Ботас на пол позицијата, а до него Џорџ Расел. Уште н...


Германскиот возач Мик Шумахер е шампион во Формула 2 за сезоната 2020. Неговиот татко е познатиот...


Финскиот пилот Валтери Ботас од Мерцедес, ќе тргне од пол-позицијата на утрешната трка на патекат...


Британецот Џорџ Расел беше најдобар на двата слободни тренинзи кои денеска се возеа на патек...


Возачот на Мерцедес, Џорџ Расел, оствари најбрзо време на денешниот прв тренинг пред трката во Фо...