Авто-мото трки

Верстапен ќе стартува од пол-позицијата на решавачката трка во Ф1

Макс Верстапен ќе стартува на пол-позицијата пред Луис Хамилтон на утрешната трка на „Јас Марина“ во Абу Даби. Возачот на Ред Бул оваа позиција ја освои ...

Формула 1 во Абу Даби до 2030

Трката од Светското првенство во Формула 1 ќе остане во Абу Даби до 2030 година, објавија денеска организаторите на патеката на која ќе се вози последната трка од ...

Хамилтон победник на трката во Џеда

Актуелниот светски првак во Формула 1, Луис Хамилтон, од тимот на Мерцедес е победник во трката за Големата награда на Саудиска Арабија. Хамилтон, со вчерашната ...

Хамилтон: Нема време за славење на победата во Катар

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, изјави дека нема многу време за славење на победата на ГН на Катар. Во Генералниот пласман Хамилтон заостанува зад возачот на ...

Хамилтон е победник на трката за ГН на Бразил - втор беше Ферстапен

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон е победник на трката одржана вечерва во Сао Паоло за Големата награда на Бразил. Британецот претходно беше казнет со пет бода ...

Ферстапен: Нè чека тешка борба на Големата награда на Бразил

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, изјави дека по победата на Големата награда на Мексико, тимот треба да остане фокусиран и да се подготви за етапата во Бразил, ...

Верстапен најбрз на трката за Големата награда на Мексико

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен победи вечерва на трката од Формула 1 шампионатот возена вечерва за Големата награда на Мексико . Успехот на Ред Бул го надополни ...

Формула 1 потпиша договор со Кина до 2025 година

Формула 1 потпиша договор со организаторот на Големата награда на Кина. Договорот е на три години, но трката нема да ја има следната сезона. Така „Кинеското ...

Верстапен победи на трката за ГН на САД

Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен е победник на трката за Големата награда на САД возена вечерва во Остин. За Холанѓанецот ова е 18 победа во неговата кариера во ...

Ферстапен ќе стартува од пол-позицијата на трката за ГН за САД во Остин

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, ноќеска беше најбрз во квалификациите за Формула 1 трката која вечерва ќе се вози за Големата награда на САД. Во решавачката ...