Филмови

Барбароса

Карл Вестовер е неискусно момче од фарма, бега откако ненамерно убил сосед, чие семејство го гони заради одмазда. Тој се среќава со Барбароса, вооружен напаѓач со ...

Црвено вжештување

Иван Данко е руски полицаец кој е принуден да се здружи со полицискиот детектив Арт Риџик од Чикаго за го фати грузискиот наркобос Виктор Росавили кој го убил ...

Полициска приказна 3

Детективот добива жена за партнер и тгнуваат во лов на озлогласениот наркодилер.

Полициска приказна 2

Полицаецот од Хонк Конг мора да се справи со група на бомбаши, додека неговите непријатели излегуваат од затвор и тргнуваат по одмазда.

Полициска приказна 1

Чесен полицаец од Хонг Конг мора да си поврати репутацијата кога наркобосот по кого трага во обвинува за убиство на валкан полицаец.

Седум кутии

Виктор добива необичен предлог, да носи 7 кутии со непозната содржина низ Маркетот број 4, но работите се комплицираат на патот. Правилот е енодставно, донеси ги ...

Примарни бои

Филмска адаптација на најпродаваниот роман, за трката на Бил Клинтон за Белата куќа во 1992 година преку младиот и талентиран Хенри Бартон (Адријан Лестер) кој е ...

Земи го тоа што е твое

Очајна американска двојка открива дека не е сè онака како што изгледа кога ќе откријат измама со високи влогови додека патуваат во странство. За да ја ...

Кога ќе падне мрак

Во едно меѓународно училиште во Џакарта, наставник по филозофија го предизвикува својот клас од дваесет матуранти да изберат кои десет од нив ќе се засолнат под ...

Американска бајка

Откако 11-годишната Гити открива човек кој може да исполни желби криејќи се во силосот на нејзиното семејство, таа е принудена да избере помеѓу спасувањето на ...