Филмови

Земјата на Чато

Во земјата на Апачи, Чато го застрелува локалниот шериф во самоодбрана и станува мета на поранешни конфедерации, кои ја силуваат неговата сопруга и ја ...

Големиот грабеж на возот

Големиот грабеж на воз беше грабеж на 2,3 милиони фунти од воз на Кралската пошта што се движеше од Глазгов до Лондон на главната линија на западниот брег во раните ...

Скриј се

Во Мексико разурнат од револуцијата во 1913 година, Хуан Миранда, мексикански одметник кој води разбојничко семејство, ограбува кочија во која патуваат богати ...

Чпвек на законот

  Џеред Медокс е шериф на гратчето Банок. Тој ги следи убијците на Марк Корман. Корман и уште петмина биле вмешани во непромисленото убиство на старец, а Медокс ...

Големото бегство

Кон крајот на 1942 година, нацистичките германски вооружени сили ги преместуваат најупорните бегалци во Сталаг Луфт III, нов, максимално безбеден логор за воени ...

Калифорнија

Брајан Кеслер е дипломиран студент и новинар чиј напис за сериски убијци добива понуда за книга. Тој и неговата девојка Кери Лафлин, авангардна фотографка, ...

Лох Нес

Во Лох Нес, Шкотска, научникот д-р Абернати загинува со лизгање од карпите, откако видел нешто во езерото и направил една фотографија. Месеци подоцна, од ...

Делта форс 2

Филмот започнува за време на карневалот во Рио де Жанеиро, кога тајната работна група предводена од неколку агенти на ДЕА спроведува надзор на приватна забава на ...

Делта форс 1

Делта форс е акционен филм од 1986 година во кој главните улоги ги толкуваат Чак Норис и Ли Марвин како водачи на елитната група на персоналот на силите за ...

За некој долар повеќе

Во едно мало место пристигнува туѓинец кој се претставува како полковникот Даглас Мортимер (го игра Ван Клиф). Тој е ловец на уцени и го пронаоѓа, а потоа ладнокрвно ...